مراحل اخذ ویزای کانادا :

در این مطلب برای شما مخاطبان عزیز آرامیس سفر پارسه علاوه بر معرفی انواع ویزاهای کانادا ، مراحل اخذ ویزای کانادا را بصورت کامل و قدم به قدم بخصوص برای افرادی که تا بحال اقدام نکرده اند و اطلاع ندارند که از کجا باید شروع کنند، توضیح خواهیم داد و در صورت توجیه شدن شما عزیزان و مصمم شدن برای اخذ ویزا کانادا، به آخرِ همین مطلب برای اطلاعات تماس و مشاوره یا راهنمایی برای اقدامات لازم مراجعه نمایید.لطفا توجه کنید که اگر هر کجای این نوشته و مراحل دچار ابهام شدید از طریق اطلاعات تماس در آخر مطلب، با شماره قرار داده شده آژانس آرامیس سفر پارسه (۸۸۷۶۱۰۷۸-۰۲۱)تماس بگیرید تا راهنمایی های مورد نیازتون و اقداماتتان بسیار سریع انجام گردد.

قدم اول : اخذ ویزا کانادا

در مرحله اول متقاضیان ویزای مسافرتی از نوع ویزاهای موقت کانادا که Temporary Visit Visa می گویند. باید فرمی را که به نام “اپلیکیشن فرم ویزا ” شناخته می شود،را به دقت و به درستی پر نمایند ، در واقع این همان فرم تقاضای شما برای اخذ ویزای کانادا می باشد که این فرم بسته به نوع ویزای درخواستی مورد نظر متفاوت می باشد که در ادامه انواع ویزاهای کانادا را هم برایتان بیان خواهیم کرد.

نکات بسیار مهمی در پر کردن فرم ویزا کانادا است که باید توجه شود:

فرم ویزای کانادا را با دقت و بدون کم و کاستی پر نمایید.

مدارک شغلی. هویتی. مالی خود را به طور کامل اماده وارائه دهید.
با درست پر کردن فرم و ارائه مدارک انگیزه سفر خود را به روشنی توضیح دهیدو دلایل لازم دال بر برگشت در اتمام زمان اقامت و ترک خاک کانادا را ارائه دهید.
به کمک مدارک و فرم های خودنشان دهید که استطاعت مالی لازم برای مسافرت به کانادا را دارید.

در اصل کنسولگری با دیدن مدارک و اطمینان بازگشت شما ویزا را صادر میکند.البته صدور ویزا به معنای حق مسلم ورود شما به کانادا نمیباشد. هنگام ورود افسر اداره مهاجرت مدارک را بررسی میکند. تا مطمئن شودشرایط فوق و دکر شده تغییری نکرده است.

معمولا حداکثر مدت زمان اقامت موقت در کانادا و ویزای توریستی ۶ ماه میباشد.

قدم دوم : وقت سفارت

در مرحله بعد از مراحل اخذ ویزای کانادا باید وارد سایت سفارت کانادا شوید و اپلیکیشن مربوطه را پر نمایید . در این راستاآرامیس سغر پارسه خدمات پر کردن فرم و واریزی سفارت را انجام میدهد . متقاضیان با تکمیل فرم فارسی به درستی و با دقت و تایید فرم انگلیسی پر شده ای که از روی توضیحات فارسی خود متقاضی پر شده است اولین پروسه ویزا کانادا را انجام میدهند.

آرامیس سفر پارسه هزینه های بررسی پرونده را پرداخت و فرم شمارا به درستی و با دقت پر میکن
در نطر داشته باشید که اکثرا افراد می توانند ویزای Single Entry دریافت کنند یعنی ویزا یک بار ورود مگردر موارد خاص می توانیم تقاضای ویزای Multiple Entry هم ارائه دهیم.

ویزای کانادا به ۳ گروه تقسیم می شود :
دسته اول : ویزای تک ورود (single)،
دسته دوم : ویزای چند بار ورود (multiple)،
دسته سوم : ویزای ۵ ساله (super-visa).

قدم سوم: وقت سفارت کانادا جهت انگشت نگاری

برای اتمام مراحل اخذ ویزای کانادا و ثبت کامل آن در سفارت باید وقت انگشت نگاری ثبت شود . بعد از ثبت نام انلاین مسافر تا ۳۰ روز مهلت دارد که به یکی از شعب vac در انکارا. استانبول یا ابوظبی مراجعه کند و انگشت نگاری شود. و اگر برای انگشت نگاری نرود در اصل مراحل اخذ ویزای کانادا ناقص مانده و باطل میشود

به این نکته بسیار مهم توجه کنید تا وقتی که برای انجام انگشت نگاری مراجعه به انکارا. استانبول یا ابوظبی نکرده باشید ثبت نام ناقص است .آژانس آرامیس سفر پارسه، به شما اطمینان میدهد کلیه خدمات توریستی و مراحل اخذ ویزای کانادا را از پر کردن فرم تا پیکاپ ویزا را بدون نقص انجام دهد.

در مراحل اخذ ویزای کانادا پس از واریز وجه مذکورِ سفارت و تکمیل فرم مربوطه و تعیین وقت مصاحبه در یکی از کنسولگریهای که سفارت کانادا پذیرا می باشد مانند انکارا. استانبول. با کلیه مدارک موردنیاز جهت اخذ ویزای کانادا در ساعت مشخص مراجعه کرده و مدارک خود را تحویل داده و به سوالات سفیر مربوطه در مورد سفر و … به درستی و صداقت پاسخگو باشید.
مدارک مورد نیاز جهت مراحل اخذ ویزای کانادا:

هر مسافر بنا به شغل و شرایط مدارک قابل ارائه اش به سفارت فرق دارد.اما بطور کلی مدارک مورد نیاز شامل:

کپی تمام صفحات پاسپورت
ترجمه شناسنامه
نامه ی تمکن مالی یا گردش حساب شش ماهه
مانده حساب بانکی با حداقل ۴۵ – ۵۰ میلیون تومان
تکمیل و تایید فرم درخواست ویزا (IMM5257E – application form)
تکمیل فرم اطلاعات خانوادگی ( IMM5645E – family information)
یک قطعه عکس ۵در ۷ زمینه سفید.
ارائه ی ترجمه سند ملکی
ارائه ی ترجمه مدرک شغلی (برای صاحبین مشاغل جواز کسب لازم است، اما برای کارمندان نامه ی اشتغال به کار و فیش حقوقی باید ارائه شود. )
ارائه مدارک مالیاتی و بیمه
رزرو هتل و بلیط (اختیاری)
دعوتنامه (اختیاری) در صورت وجود باید مدارک شخص دعوت کننده هم در مدارک لحاظ شود.
ترجمه سند ازدواج

و هر مدرکی که دال بر برگشت و همچنین استطاعت مالی شما میباشد.

* حدود پنج هفته یا ۶۰ روز کاری طول می کشد تا از طرف سفارت پاسخی دریافت شود دال بر قبول ویزا یا ریجکت ویزا اما در بعضی موارد این مدت زمان کوتاه تر و گاه به مراتب طولانی تر است. برای زمان دقیق انتظار (بررسی پرونده ویزای موقت) اینجا کلیک کنید.

قدم چهارم: پیکاپ ویزا

بعد از مصاحبه و تکمیل بودن پرونده بعد از گذشت حدودا ۶۰ روز کاری و رسید ایمیل از سفارت جهت اخذ ویزا تیم آرامیس سفر پارسه برای سهولت کار شما عزیزان و با داشتن مجوز رسمی حمل پاسپورت کانادا ، پاسپورت متقاضیان را تحویل گرفته و به کشور مصاحبه شده متقاضی جهت انجام پیکاپ ویزا پرواز میکند و هفته بعد پاس با لیبل ویزا را به مسافر بر میگردانیم . شایان ذکر است پیکاپ به معنای حمل پاسپورت میباشد و اخذ ویزا و لیبل ویزا از طریق تنها کنسولگری صورت میگیرد.
وقت سفارت چیست؟

جهت درخواست ویزا کانادا و در کل تقریبا برای همه سفارت خانه های کشورهای دیگر نیاز به وقت قبلی می باشد و هر سفارت خانه ای بنا بر قوانین و چارچوب کاری خود نوبت مصاحبه سفارت و بسته به تعداد در خواست ها در روزهای مختلفی در هفته برای مصاحبه و درخواست ویزا وقت می دهند.

در کل در روز مصاحبه چکار باید بکنید؟

اگر در یک جمله بخواهیم بگیم، متقاضیان جهت تحویل مدارک مورد نیاز وقت سفارت ، انجام انگشت نگاری در روزی که برایتان معین گردیده در سفارت خانه مربوطه حاضر می گردند.پس از انجام انگشت نگاری، باید منتظر خبر از طرف سفارت باشید که برای مراجعه بعدی وضعیت ویزای شما مشخص گردد، بعبارتی برای پذیرش یا رد درخواست، منتظر می مانید.

پیکاپ ویزا چیست ؟

در یک جمله: پروسه ارسال پاسپورت به سفارت و الصاق ویزا در پاسپورت ، پیکاپ پاسپورت یا پیکاپ ویزا نامیده می شود.

بعد از روز مصاحبه و انگشت نگاری ، سفارت از طریق ایمیل تصمیم نهایی خود را در مورد ویزا متقاضی اطلاع می دهد. در صورت موافقت با ویزا مسافر، باید متقاضی در اسرع وقت ، پاسپورت خود را جهت الصاق ویزا به سفارت ارسال نماید. درج ویزا به حضور شخص نیازی نیست و متقاضی می تواند نماینده ای از طرف خود برای تحویل پاسپورت به سفارت معرفی نماید. در صورت عدم موافقت سفارت با ویزای متقاضی، فرد باید دلیل رد درخواست را رفع نماید و مجددا برای اخذ ویزای کانادا اقدام نماید.

برای پیکاپ ویزا – پیکاپ پاسپورت باید چه اقدامی انجام دهم؟

به همان صورتی که در بخش وقت سفارت این مطلب شرح داده شد ، شما می توانید این پروسه را نیز همانند پروسه گرفتن وقت سفارت ، به آژانس واسط بسپارید و بعبارتی با پرداخت هزینه ای ، کلیه مراحل پیکاپ ویزا شما انجام خواهد شد و پرداخت هزینه پیکاپ ویزا بسیار اندک می باشد. امور مربوط به پیکاپ ویزا خود را می توانید با دادن وکالتی که بروی بخش دانلودها سایت ما می باشد از طریق آژانس ما انجام دهید.

البته جهت پیکاپ ویزا کانادا بوسیله تیم آرامیس سفر پارسه متقاضیان باید وکالت ارائه دهند.

توجه اصل کلیه مدا رک , کپی و ترجمه کلیه اسناد و مدارک اعم از بانکی, ملکی و … همچنان باید همراه مسافر و متقاضی اخذ ویـزا باشد و پس از کنترل توسط کنسولگری ویـزا در سفارت, اصل اسناد و مدارک به وی مسترد میگردد.

انواع ویزا کانادا:

۱)ویزا اقامت موقت

با این ویزا شما می توانید بمدت حداکثر شش ماه در کانادا اقامت داشته باشید و اگر قصد اقامت بمدت بیشتری را دارید بایستی حداقل سی روز قبل تر از انقضا ویزایتان مجددا برای اخذ ویزا یا بهتر است بگوییم تمدید ویزا اقدام نمایید.

۲:ویزا تحصیلی

این نوع ویزا با نام Study Permit یا مجوز تحصیل نیز شناخته می گردد و برای کسانی است که میخواهند بصورت دانش آموزی یا دانشجویی در هر مقطع (کارشناسی،ارشد و …) درر کانادا تحصیل کنند یا ادامه تحصیل بدهند.

۳)ویزا کاری

در کانادا تقریبا برای اکثر مشاغل ویزای کاری داده می شود. از کشاورزی و پرستاری و کابینت سازی بگیرید تا مهندسی کامپیوتر و شیمی و انواع رشته های دیگر. کانادا طبق آمار بیشترین ویزاهای کاری را به متقاضیان می دهد و اشتغال مورد نظر می تواند شغلی بدون نیاز به مدرک تحصیلی یا حتی یه کار دستی ساده باشد یا می تواند در زمینه های تخصصی و رشته مورد نظر فرد باشد.این ویزا اجازه کسب و کار و زندگی در کانادا را بشما می دهد.

۴)ویزا توریستی

از آنجا که از نامش پیدا می باشد لزومی به توضیح آن نیست و این ویزا برای کسانی که قصد سفر های توریستی به کانادا و باذدید از این کشور را دارند می باشد و به آن Visitor Visa می گویند و در واقع یک نوع از همان ویزا موقت است و همانند آن حداکثر زمان مجاز به اقامت شش ماه است.

۵) ویزا ویژه

در این نوع ویزا که از سال ۲۰۱۱ قانون آن تصویب شد ، هدفی مد نظر است که در راستا ورود و اقامت والدین یا پدربزرگ – مادربزرگِ شخص مقیم کانادا می باشد و در این نوع ویزا والدین یا پدربزرگ – مادربزرگِ شخص مقیم کانادا می تواند ۱۰ سال در کانادا اقامت داشته باشد و در هر ورود حداکثر ۲ سال میتواند در کانادا اقامت داشته باشد.

۶)ویزای سرمایه گذاری

این نوع ویزا برای افرادی که اولا سابقه امور تجارتی ۲ ساله (حداقل) را دارند و دوم به میزان مورد نظر (حداکثر سرمایه گذاری مورد نظر را بدلیل تغییر یافتن در مرور زمان بهتر است جست و جو کنید) سرمایه دارد که کسب و کار مورد نظر را در کانادا راه بندازند.